Sağlık

146 Kilo Verdikten Sonra Vücut Geliştirmeci Olan Bir Kadının İlham Veren Hikayesi

Jessica Ferro kendini bu yola adadı ve rahatsız olduğu kilolardan kurtulduktan sonra vücut geliştirmeci oldu… Macerasını paylaşan genç bayan binlerce kişiye ilham kaynağı oldu?

Kaynak:https://www.thesun.co.uk/health/24756…

228 kilo ağırlığındaki 34 yaşındaki kadının yüksek tansiyonu, nefes alma zorluğu ve sürekli sırt ve eklem ağrıları vardı.

Ancak kendisi de kilo sorunu yaşayan, kalp krizi geçiren ve kendisine kalp masajı yapmakta zorlanan babasının ona ihtiyacı olan uyandırma çağrısı olduğunu görmek.

“Kilo verme yolculuğumu tetikleyen küçük şeylerdi; mobilyaların kırılması, boyum nedeniyle yeterince iyi olmadığımın söylenmesi, bedenime uygun kıyafetler bulamamak ve uçaklarda koltuğa sığmadığım için alay edilmek gibi. dedi Jessica, Melbourne, Avustralya’dan.

‘Ama hiçbir şey beni babamın ölümü kadar etkilemedi.’

“Yataktan düştüğünde çaresizce onu hayata döndürmeye çalıştım, ancak 130 kg’lık baygın adamı hareket ettirmeye çalışmak ve ardından kalp masajı yapmak şimdiye kadar yapmak zorunda kaldığım en zor şeylerden biriydi.”

‘O kadar koşulsuzdum ki; “Acil servis beni sakinleştirmeye ve telefonda talimat vermeye çalışırken, ben terliyor ve nefes nefese babamın göğsünü pompalayarak onu hayata döndürmeye çalışıyordum.”

“O gün beni tamamen değiştirdi.”

Jessica, babasının içki, sigara ve yemek yemeyi sevmesi dışında herhangi bir sağlıksız alışkanlığının olmadığını da sözlerine ekledi.

Kızı, “Babam yüksek tansiyonunu ve kilosunu kontrol altına almak için daha aktif bir çaba gösterseydi bugün hala burada olurdu diye düşünmeden edemiyorum” dedi.

‘O andan itibaren kendimin en sağlıklı, en iyi versiyonu olmak için elimden gelen her şeyi yapmaya yemin ettim.’

Jessica o dönemde vücudundan “nefret ettiğini” ve aynı zamanda anksiyete ve depresyon gibi zihinsel sağlık sorunlarıyla da mücadele ettiğini açıkladı.

Sonunda ayakta duramayacak duruma gelen ve mide bypass ameliyatına uygun görülen kadın, babasının vefatından tam bir yıl sonra, 13 Temmuz 2018’de Heidelberg’deki Warringal Özel Hastanesi’nde ameliyat oldu.

“Kilo verme yolculuğuma başladığımda ölçek maksimuma çıkmıştı.”

‘Aynada bana bakan kişiden, kendimi çaresiz hissetmemden ve kilom yüzünden hayatımın kısıtlanmasından nefret ediyordum.’

“Erkekler bana ‘Yeterince zayıf değilsin’ veya ‘Üzgünüm ama şişman kızlarla çıkmıyorum’ diyorlar. Sırtım ve dizlerim sürekli ağrıyordu.”

‘Gastrointestinal cerrahla açık ve dürüst bir görüşme yaptıktan sonra mide bypass ameliyatı oldum.’

Ameliyat sonrasında Jessica’nın derisi gevşedi ve bu deri başka bir işlemle çıkarıldı. Ayrıca kendisini bir fitness rutinine adadı ve diyetini gözden geçirdi.

‘Büyük kaseler makarna gibi büyük yemekler yerdim ve sonra ortada paket cips, birkaç uzun çikolata yerdim, hiç su içmez ve her zaman abur cubur yerdim.’

“Tahmin etmem gerekirse, günlük kalori alımımın 4.500 ila 6.500 kalori veya daha fazla olması beni şaşırtmazdı.”

Jessica daha küçük öğünler yemeye çalışıyor, işlenmiş yiyeceklerden kaçınıyor ve kendi kendine yemek yapmayı öğrendi.

Yüksek proteinli seçeneklere, sebzelere ve düşük kalorili atıştırmalıklara odaklanıyor ve sistematik olarak çalışıyor.

‘Şu anda 79 kilo civarındayım ve bu noktaya gelmem yaklaşık beş yılımı aldı’ dedi.

Jessica geçen yıl Dünya Güzellik, Fitness ve Moda yarışmasında bile yarıştı.

‘Yolculuğuma başladığımda, bir vücut şekillendirme veya vücut geliştirme yarışmasına katılacağımı hiç düşünmemiştim’ diye ekledi.

“Spor salonuna gitmek için çok büyük olduğunuzu veya insanların size bakacağını veya sizi yargılayacağını bir an bile düşünmeyin.”

‘Bir yerden başlamalıyız ve insanlar sizin düzenli olarak geldiğinizi ve çalıştığınızı gördüklerinde sizi alkışlayacaklar.’

146 kilo veren Jessica kendini yeni bir kadın gibi hissediyor ve bunu başkalarıyla paylaşmak istiyor.

Yolculuğunu Instagram’da (@bypassing.jessica) paylaşan fitness fanatiği şunları söyledi:

“Başardıklarımla gurur duyuyorum ve başkalarına yolculuklarında ilham vermeyi gerçekten seviyorum, ancak aynı zamanda gerçekten yaşamaya başlamak için bu kadar uzun süre beklediğim için de pişmanım.”

‘Kilomun gücümü, ruh halimi, özgüvenimi ve aktivitelere katılma ve hatta arkadaşlarımla dışarı çıkma isteğimi ne kadar etkilediğini ancak şimdi fark ediyorum.’

Jessica’nın ilham verici hikayesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

onikisubat-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu