Haber

Antakya’da yarı yıkılan binanın tepesindeki ‘güvercinlik’ son depremlerde yıkılmadı.

HATAY’ın Antakya ilçesindeki Kahramanmaraş merkezli depremde yarı çöken binadaki güvercin kulübesi, dün akşam saatlerinde meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerin ardından ayakta kaldı. Ev sahibi İhsan Şafak, “İkinci depremde yine geldim baktım yine aynı. Aç kalmasınlar diye buraya yem atıyorum” dedi.

Hatay’ın merkez Antakya ilçesinde Kahramanmaraş merkezli depremde bir bina yıkılmasına rağmen yanındaki ek bina yıkılmadı. Narlıca Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı bina yıkılmasına rağmen güvercin yuvasının bulunduğu sütunlara zarar verilmedi. Binanın üzerindeki güvercin kulübesi dün akşam meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerden sağ kurtuldu. 4 katlı binanın son hali görenleri hayrete düşürdü.

“YİNE GELDİM İKİNCİ DEPREMDE AYNI OLDUĞUNU GÖRDÜM”

Ev sahibi İhsan Şafak, “Akşam depremi tekrar yaşamak bizim için zor oldu. Allah’a yalvardık. Eskisi gibi olmadı ama çok yıkılan evler vardı. Dışarı çıktığımda hava kararmıştı. “Bu ek binayı 3 yıl önce yaptırmak istiyordum. Tanrı kuşları kurtardı. İkinci depremde tekrar geldim ve aynen böyle olduğunu gördüm. Aç kalmasınlar diye buraya yemek atıyorum.”

– Hatay

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu