Haber

Berlin ve Bonn’da bayraklar yarıya indirilecek

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremde can kaybı artarken, Almanya’nın Berlin ve Bonn kentlerinde cuma günü bayrakların yarıya indirilmesine karar verildi.

Almanya İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İçişleri Bakanı Nancy Faeser’in talimatıyla başkent Berlin ile halen bir kısım federal hükümete ev sahipliği yapan eski başkent Bonn’da bayrakların yarıya indirileceği bildirildi. kurumlar.

Alman Teknik Yardım Ajansı (THW) ve Alman ordusu bugün Türkiye’ye 55 ton yardım malzemesi taşıdı. İçişleri Bakanlığı, Çarşamba gününden bu yana Türkiye’de görev yapan THW ekiplerine Twitter hesabından yaptığı paylaşımla teşekkür etti.

AB liderlerinden Erdoğan’a mesaj

Avrupa Birliği tarafından bugün yapılan açıklamada, Türkiye-Suriye sınır bölgesini etkileyen deprem nedeniyle verilen takviyelerin artırılacağı bildirildi.

AB’ye üye 27 ülkenin liderlerinin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektupta, “Türk yetkililerle yakın işbirliği içinde desteğimizi daha da artırmaya hazırız” belirtilirken, “tam dayanışma” ifadesi kullanıldı. Türk ve Suriye halklarıyla birlikte verildi.

dpa,AFP/BK,HT

tufanbeylihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu