Haber

Büyükşehir Belediyesi’nden gençlere 100’üncü yıl hediyesi

Gençleri her alanda destekleyen çalışma ve projelere imza atan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100’üncü yılına ithafen gençlere ve girişimci adaylarına hizmet verecek Hub Antalya Girişimcilik Merkezi’ni açıyor.

Hub Antalya Girişimcilik Merkezi, yenilikçi fikirlerin desteklenmesi, gençlerin fikirlerini hayata geçirmelerini sağlamak ve girişimci adaylarının eğitimler, seminerler düzenleyerek ve mentorluk desteği sağlayarak girişimlerini hayata geçirmelerini sağlamak amacıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından açıldı. Merkezin iç mimari, mobilya ve dekorasyon işlemleri tamamlandı.

GENÇ GİRİŞİMCİLERE REHBERLİK OLACAK

Merkez, Muratpaşa ilçesinde Kunduracılar Çarşısı’nın 3. katında bulunan ve daha önce İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı olarak hizmet veren binada hizmet verecek; Girişimcilere, iş planı oluşturma, pazarlama stratejisi geliştirme ve iş geliştirme konularında uzman danışmanlar ve eğitmenler tarafından verilecek eğitimlerle rehberlik edilecek. Merkez ayrıca girişimcilerin iş ağlarını genişletmelerine ve değerli bağlantılar kurmalarına olanak tanıyan etkinlikler, seminerler ve interaktif çalıştaylar da düzenleyecek. Girişimciler melek yatırımcılar, girişim sermayesi firmaları ve sektör uzmanlarıyla bir araya gelerek işlerini daha da ileriye taşıma şansına sahip olacak.

GENÇLERE YÖNELİK 100. YIL ANLAŞMASI

Antalya’nın bu yeni girişimcilik merkezi, bölgenin ekonomik büyümesine katkı sağlamayı ve girişimcilik ekosistemini desteklemeyi hedefliyor. Merkezin çok yakında açılması planlanıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin 100. yılında bugünden itibaren gençlerin güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu