Haber

CHP Hatay Milletvekili Servet Mullaoğlu: Seçmen listelerinde hile yapıldığı şüphesi var

CHP’den Hatay Milletvekili seçilen Servet Mullaoğlu, Samandağ ilçesine bağlı Çiğdede Mahallesi’nde aynı adrese kayıtlı 300 seçmen tespit ettiklerini belirterek, “Seçmen listelerinde kesin olarak sahtecilik yapıldığına dair kuvvetli şüpheler var.” bu darbenin faillerini, darbenin faillerini aldatmacayla nereye dokunurlarsa kovalayacaklardır. Tüm yasal haklarımızı kullanacağız” dedi.

14 Mayıs’ta milletvekili seçilen 28. Dönem CHP Hatay Milletvekili Servet Mullaoğlu, Hatay’ın Samandağ ilçesine bağlı Çiğdede Mahallesi’nde aynı adreste kayıtlı 300 seçmenin tespit edildiğini açıkladı.

Mullaoğlu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Seçmen iradesinin sandığa yansıması demokrasilerde çok değerli bir unsurdur. Oy Onsuz, demokrasi olmazdı. Ancak seçmenin iradesi özgürce yansıtılmalıdır. Seçmenin iradesini felce uğratan her unsur demokrasiye darbedir. Dolayısı ile hile ile yapılan her şey gibi bu maddeleri de darbe olarak nitelendirmek gerekir. Bugün Samandağ ilçesine bağlı Çiğdede Mahallesi’nde aynı adrese 300 seçmenin kayıtlı olduğunu gördük.

“BU SADECE SAMANDAĞ’DA YAPILIRSA KAYSERİ’DE, YOZGAT’TA, KARADENİZ’DE NELER YAPILIR”

Bu sadece Samandağ’da yapılsaydı, Kayseri’de, Yozgat’ta, Karadeniz’in diğer yerlerinde ne yapılabilirdi? Seçmen listelerinde hile yapıldığına dair güçlü şüpheler var. Bu işin peşini bırakmayacağız. Bu işin içinden kim çıkarsa çıksın, tüyo nereye dokunursa dokunsun bu darbeyi yapanların, darbe yapanların aldatmacayla sonuna kadar peşine düşeceğiz. Tüm yasal haklarımızı kullanacağız. Bunu kabul etmek mümkün değil.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu