Haber

Çiğli Belediyesi spor kursları tam gaz devam ediyor

Kentte bir spor kültürü oluşturmak ismine çalışmalarını sürdüren Çiğli Belediyesi, halihazırda 22 branşta 4 bin 7 kursiyere spor yapma imkanı sağlıyor.

Tesisleşme, alt yapı planlaması ve gelecek yatırımlarıyla kısa mühlet içerisinde değerli sportif başarılara imza atan Çiğli Belediyesi, kış aylarına yaklaşırken spora ve atlete konut sahipliği yapmaya devam ediyor. Alanında uzman eğitmenler eşliğinde verilen kurslarda; atletizm, basketbol, badminton, bilardo, bisiklet eğitimi, çocuk zumba, futbol, fitness, hareket eğitimi ve jimnastik, masa tenisi, taekwondo, pilates, P.T taekwondo, kickboks, reformer, satranç, tenis, yüzme, voleybol, zumba, engelliler için hareket eğitimi ve amatör balıkçılık branşlarında farklı yaş kümelerinden 4 bin 7 kursiyere temel eğitim veriliyor.

Öte yandan Çiğli Belediyesine ilişkin Harmandalı, Esentepe, Sasalı, Küçük Çiğli, Güzeltepe ve İzkent mahallelerindeki halı saha tesisleri, sportif faaliyetlerde kullanılmak üzere ilçede faaliyet gösteren 12 amatör spor kulübüne tahsis ediliyor.

Başkan Gümrükçü: “Sporun kalbi Çiğli’de atıyor”

Oluşturmak istedikleri sistemle ilgili açıklamalarda bulunan Çiğli Belediye Lideri Utku Gümrükçü, “Çiğli olarak çok değerli bir genç potansiyeline sahibiz. Bu potansiyelimizi berbat alışkanlıklardan uzak tutmak ve sportif üretime hakikat dahil edebileceğimiz bir sistem kurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sporun sırf futbol ve basketboldan ibaret olmadığı şuuruyla öncelikle atletlerimizin yeteneklerini tespit ediyoruz. Yetenekleri doğrultusunda eğitim veriyor ve sportif hayatlarını okullarıyla birlikte yürütmelerinin değerini anlatıyoruz. Kurslarımıza artan ilgi ve elde ettiğimiz muvaffakiyetler hakikat yolda ilerlediğimizi gösteriyor. Ceddimizin ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ prensibini benimsemiş atletler yetiştirmeye devam edeceğiz” sözlerini kullandı. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu