Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Erzincan’daki maden faciasına ilişkin ilk açıklama

12-13-14 Şubat tarihlerinde ilk iki gün BAE’yi, ardından 12 yıl aradan sonra ilk kez Mısır’ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aralarında Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni ve Haber7 Yazarı Hasan’ın da bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı. Öztürk, dönüşte uçakta. .

Soru: Erzincan’daki maden ocağındaki çökmeyle ilgili ilk andan itibaren çok yoğun çalışma başlatıldı. Hala devam ediyor. Kriminal soruşturmalar devam ediyor. Bütün bunlarla ilgili genel bir değerlendirmeniz var mı?

“ÖNCELİĞİMİZ MADENCİLERİMİZE ULAŞMAK”

Erdoğan: Maalesef burada da bu kadar büyük bir heyelan meydana geldi. 600 civarında madencinin çalıştığı bu yerde ne yazık ki şu anda 9 vatandaşımız yeraltında. Arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Valimiz ilk andan itibaren bölgedeydi. İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya da AFAD ile birlikte olaya bizzat müdahale etti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar da yanımızdaydı. Ülkeye dönüp olay yerine gelmesinin faydalı olacağını düşündük ve kendisini hızla bölgeye gönderdik. Bugün İçişleri ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız olayları yakından takip ediyor ve çalışmaların koordinasyonunu üstleniyor. Bu heyelanla ilgili teknik inceleme ve incelemeler başladı. İncelemelerin sonuçlarına göre mutlaka adım atılacaktır. Bu aşamada önceliğimiz madencilerimize ulaşmaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu