Ekonomi

DAİB olağan mali genel kurulu yapıldı

Doğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (DAİB) 2022 Yılı Yıllık Mali Olağan Genel Kurulu, Birlik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Nisan 2022’de yapılan seçimlerde göreve gelen 61 ihracatçı birliğinin yönetim kurulları; 1 yıllık süreçte ortaya koydukları amaç, faaliyet ve çalışmalar genel kurul üyesi ihracatçılarla paylaşıldı.

Çok sayıda üyenin katıldığı toplantıda Birliğin 2022 yılı faaliyetleri ve 2023 projeksiyonu masaya yatırıldı, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri ibra edildi.

Genel Kurul Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan DAİB Başkanı Ethem Tanrıver, “Bugün burada siz ücretli üyelerimizle bir toplantıya gelmekten mutluluk duyuyoruz. Pandemi ile son yıllarda sanayicilerimiz birçok zorluklarla karşılaştı, savaş, ekonomik kriz ve 6 şubatta 11 ilimizi etkisi altına alan şok.Üretmekten başka çaremiz olmadığını biliyoruz.2022 yılında Birlik olarak birçok faaliyet gerçekleştirdik.Üreme faaliyetlerimize UR-GE ile devam ettik. Sektörel Ticaret Heyetleri ve Alım Heyetleri ile üyelerimizi alıcılarla buluşturduk.Tüm faaliyetlerimizin ortak gayreti ihracat tabanını ve ihracat yapmayan firmayı yaygınlaştırmaktır. Bir yanda deprem, diğer yanda Birlik olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” söz konusu.

DAİB Başkanı Ethem Tanrıver de, “Bugün onaylarsınız, Birliğimizin uzun yıllardır değerli bir sorunu olan üye şirketlerimizin borçlarının silinmesi ve üyelerimizin borçlarının tasfiyesi için bir karar alacağız” dedi. 9 bine yakın üye ihracatçımızın yaklaşık 2 milyon TL’sini bu sayede kazandık.” Aidat borcunu kanunun bize verdiği yetki çerçevesinde sileceğiz.” Sözünü tuttu.

Olağan mali genel kurulda gündem maddelerinin tamamı oybirliğiyle kabul edildi ve DAİB Yönetim Kurulu ibra edildi. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu