Haber

Devlet Bahçeli, Naci Görür’ü Kızdırdı: 100 İl Mesajına Sert Sözlerle Ayaklandı

Geçtiğimiz günlerde 100 il talebini yeniden gündeme getiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AK Parti’de göreve başladığı öğrenildi. Bu istek Yer Bilimcisi Prof. Dr. Naci Görür’ü kızdırdı. Görürü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla isyan etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde bazı ilçelerin il olması konusunu “Yeni yüzyılda 100 il ve 1000 ilçeden oluşan idari yapılanma ile bir ilçenin yeniden kurulması ve ihya edilmesi mümkündür” sözleriyle gündeme getirdi. güçlü Türkiye”

Bahçeli’nin 19 yeni il ve 27 ilçe için sinyaller vermesinin ardından konu AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nda görüşüldü.

İnegöl, Alanya, Polatlı, Çorlu, Siverek, Nazilli, Cizre, Manavgat, Ünye, Edremit, Fethiye, Midyat, Yüksekova ve Erciş’in il olma olasılığı masaya yatırıldı.

Bahçeli’nin isteği Yer Bilimcisi Prof. Dr. Naci Görür’ü kızdırdı. Görer, “Daha çok şehir, daha çok nüfus, daha çok bina ve depremlerde daha çok insan kaybı demek değil mi?” sözleriyle isyan etti.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bir muhalefet partisi 100 il, 1000 ilçe olalım diye kampanya yürütüyor, hükümetin de desteklediği söyleniyor. Az önce 50 binden fazla insanımızın hayatını kaybettiği bir deprem ülkesinde. Bir gece neden “Bütün şehirlerimizin depreme dayanıklı olmasını istiyoruz” diye bir hareket başladı, daha çok şehir daha çok nüfus, daha çok bina, daha çok depremde daha çok insan kaybı demek değil mi? Buna itibar etmeyin ey halkım. •Talep “Halkımız depremde ölmesin.” dedi.

Naci Görür, son dönemde Malatya’nın Kuzey ve Kuzey Batısında yer alan Malatya Fay bölgesinde dikkatli olunması gerekiyor. Bu son sarsıntılar oradaki gerilimi de beraberinde getirmiş olabilir” diye Malatya için uyarıda bulundu.

murgulajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu