Ekonomi

Elazığ Kuyumcular Gurbetçileri ve Düğün Sezonunu Bekliyor

Elazığ’da sakin bir dönemde yaşayan kuyumcular, gurbetçilerin gelişini ve düğün sezonunun açılmasını dört gözle bekliyor.

Düğün, nişan ve sünnet törenlerinde en çok alışveriş yapılan yer olan kuyumcular, altın fiyatlarındaki artış nedeniyle sakin bir dönem yaşıyor. Durum böyle olunca kuyumcular gurbetçilerin gelişini ve düğün sezonunun açılmasını dört gözle beklemeye başladılar. Gurbetçilerin gelmesiyle keyifli bir dönem beklediklerini söyleyen kuyumcular, hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakçı, kuyumcular döneminin gurbetçiler, düğünler ve nişanlar dönemi olduğunu belirtti. Yılda 2 ay yaptığımız bir işimiz var. Esnaf olarak hazırlıklarımızı yaptık. Çeşitlilik anlamında hiçbir eksiğimiz yok. Kuyumcu esnafımız yaz dönemini dört gözle bekliyor. Öncelikle altınlarını almalı ve arzını görmeliler. Aslında eski düğünlerle şimdiki düğünler arasında çok fark var. Talepte yüzde 50 azalma var. 6 bileklik alan müşteri şu an 3’e düştü. Altın fiyatlarının artmasından dolayı vatandaş eskisi kadar altın alamıyor. Bu bizim. Ne kadar çok altın satarsak o kadar çok para kazanırız. Dönem açılışını heyecanla bekliyoruz. İnşallah kazasız, belasız bir dönem geçiririz” dedi. – ELAZIĞ

haber-kesan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu