Haber

Gelecek Partisi Kurucu Başkan Yardımcısı şoke eden bir açıklamayla partisinden istifa etti

14 Mayıs Genel Seçimlerinin ardından Türkiye, 28 Mayıs’ta yeniden sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Hareketli günlere sahne olan siyaset arenasında dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor.

Tüm görevlerinden istifa etti

Ahmet Davutoğlu ile birlikte 2019’da AK Parti’den istifa ediyor Gelecek Parti Gelecek Partisi Kurucu Heyet Üyesi, Merkez Partisi Yönetim Kurulu Üyesi, Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İzmir Bölge Koordinatörü Veysi Akay; tüm görevlerinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

“İTİRAZLARIMA CEVAP VERMİYORUM”

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Akay, “Demokrasinin en güzel yanı olan muhalefet hakkı çerçevesinde 12.12.2019 tarihinde kurulan Gelecek Partisi’nin sadece 2019 yılındaki kurucu kurulunda yer aldım. 15 yıldır adına çalıştığım iktidar partisinin tüm güç, kudret ve rahatlık alanlarını bırakarak hukuki ve hukuki ilişkileri, evrensel hukuk, adalet, müreffeh bir ülke ve hayalini kurduğumuz tam demokratik bir yapı gibi konularda oybirliği ile çalıştık. Siyasi hayatıma başladığım AK Parti’den kopmama sebep olan bu hataları ne yazık ki partimizin başında yaşadığımda daha önce dile getirdim. ilgili kişi ve kurullara başvurdum ama ne yazık ki yapısal ve ilkesel itirazlarıma cevap bulamadım.” söz konusu.

“BEN BİR BOY ARPA BULAMADIM”

Akay, açıklamalarına şöyle devam etti: “Tarihi bir oy Aşkla ve şevkle kurduğumuz partimizin milletimizin huzuruna çıkıp alternatif olması gereken bu ilk birleşme sürecinde yapılması gereken en temel siyasi ve kurumsal süreçler yürütülmediği için. , yapılmaması gereken en ağır sistemsel hatalarla karşı karşıya bırakıldık. Cumhurbaşkanlığı adayı demografisi ve adaletli dağılımı ile süreç ve sınırlı sayıdaki milletvekili listelerinde bile sıfır istişare yapılmış ve bu aşamaların yönetiminde parti ağır yüklenmiş ve zarar görmüştür. Teşkilat kuruluşundan gelen biri olarak maalesef bu ve benzeri konularda Sayın Genel Önderimize yazılı ve sözlü olarak ilettiğim bu hususları partimize üye olmadan Müstakbel ailesinin tüm fertleri adına yazılı ve sözlü olarak iletmiş bulunmaktayım. herhangi bir menfaat veya menfaat beklemezler, her türlü toplu hukuku korumaya istekli, gayret ve gayret gösterirler. gidemedim

“DAVUTOĞLU SAYIN İLE FARKLILIĞIMIZ VAR”

İnsan ve İslami haklar açısından hiçbir zaman kırılmadığım, yetkin bir hoca ve değerli bir devlet adamı olan Genel Önder ile siyaset okuma, siyaset yapma biçimi ve üslubu konusunda fikir ayrılığına düştük. Kabul etmeseler de, benim ve benim gibi düşünen parti içinden ve dışından paralı insanlar tarafından eleştirilecek kadar hatalar yaptılar. Kendisine yapılan tüm uyarılara rağmen değişmediğini yaşayarak gördüm. Türkiye sokaklarında siyaset yaptığımızı, artık “Başbakan” olarak değil, yeni bir muhalefet partisi ve onun asıl lideri olarak sahada olduğumuzu, siyasette en değerli gücün teşkilat bütünü olduğunu. , mahalle temsilcisinden başlayarak, tüm kararların ve telaffuzların parti dışında, akranlarla, arkadaşlarla, paralel akademisyenlerle yapılan konuşmalarda alındığını. “Seçkin!” Siyasi kadronun siyasi kadro tarafından şekillendirilmesinin siyasetteki en ağır ve en kusurlu hareketler olduğundan bahsetmemiş olsam da son seçim sürecinde yaşananlarla bir değişimin olmayacağı netleşmiştir.

“BİLİNÇİMİ KANLAYAN EN BÜYÜK AC”

Nihayet; 25 yılını eğitime vermiş, eğitim ve öğretim çalışmalarının tüm süreçlerinde yer almış bir eğitimci olarak 3,5 yıldır partimde neredeyse kendimi kırıp niyetlerimi sunmak için tek bir eğitim toplantısı bile yapamadım. hem partime hem de ülkeme en faydalı olacak ve en etkin katma fiyatı oluşturacak eğitim adı önerileri. Vicdanımı kanatan en büyük acı olarak kalacak. Çok değerli arkadaşlarımızla birlikte şevk, sevgi ve umutla kurduğumuz Gelecek Partisi Kurucular Kurulu’nun bir üyesi olarak, bu siyaset biçiminin muhalefette de iktidarda da partiye ve ülkemize bir fayda sağlamaması niyetiyle. , Karargah Parti Yürütme Kurulu üyeliğinden, Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve İzmir Bölge Koordinatörlüğünden, hatta Parti üyeliğinden istifa ediyorum.

“HELAL İSTİYORUM”

Bu vesileyle, doğudan batıya, kuzeyden güneye, doğudan batıya, kuzeyden batıya tüm illerimizde teşkilatın vefakâr ve sebatkâr mensuplarına şükranlarımı sunuyorum. Parti süreci öncesinde, sürecinde ve sonrasında tanıştığımız güney, il ve ilçe başkanlarımız, kurucularımız, parti yönetim kurulu üyeleri ve bize inanan, emeği ile bu yolda bize destek olan dost, dost ve hemşerilerime, maddi ve manevi destek. Ortak tüzel kişilikteki haklarımdan dolayı helallik talep ediyorum ancak kendilerine teşekkür adına olduğumu belirtmek isterim.”

UYGULANAN ETKİN ÇALIŞMALAR

İstanbul’un eğitim alanında en tanınmış isimlerinden biri olan Veysi Özel Okullar Derneği’nin kurucusu Veysi Akay; AK Parti’nin kuruluşunda, Kadıköy’de ve ardından Maltepe’de ilçe başkan yardımcılığı, İstanbul il yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu; bu dönemlerde Doğu ve Güneydoğu STK’ları ile eğitim alanında çok etkili çalışmalara imza attı.

“MİLLET DOĞRU HAKEM YAPAR”

Akay, seçimin ardından ve istifasından kısa bir süre önce yaptığı paylaşımda, “Sandık sonuçları tüm partilere ve liderlere önemli mesajlar veriyor. CHP listelerinden seçilen Gelecek partisi milletvekillerimiz başta olmak üzere meclise gelen tüm milletvekillerini tebrik ediyorum. 2. tura kalacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde millet en doğru hakemi oynayacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu