Ekonomi

Goldman Sachs 4 Türk bankasının fiyat hedefini değiştirdi

Investing.com – Goldman SachsGeçtiğimiz haftanın son iş gününde hisseleri BIST’te işlem gören dört Türk bankası için hedef fiyatlarını yukarı doğru güncellerken, iki banka için hedef fiyatlarını korudu.

ABD merkezli küresel banka, akbank( AKBNK), Garanti Bankası ( GARAN), Vakıfbank ( VAKBN) ve Yapı Kredi ( YKBNK ) fiyat hedefini yukarıya doğru revize etti. İş Bankası ( ISCTR) ve Halkbank ( HALKB) hedef fiyatını değiştirmedi.

Sunulan rapora göre; Akbank’ın 43,6 TL olan hedef hedefi 49 TL olarak güncellenirken, tavsiye ise “Al” olarak açıklandı. Garanti Bankası’nın hedef fiyatı 62 TL’den 71 TL’ye çıkarıldı. Öneri “Nötr” olarak açıklandı. Vakıfbank’ın hedef fiyatı 10,4 TL’den 11 TL’ye çıkarılırken tavsiyesi “Sat” olarak kaldı.

Banka, Yapı Kredi’nin hedef fiyatını 22,8 TL’den 26 TL’ye çıkardı. Banka hissesine ilişkin tavsiyesi ise “Nötr” olarak açıklandı. İş Bankası’nın hedef fiyatı 24 TL, tavsiyesi ise “Nötr”de kaldı. Halkbank için hedef fiyatını değiştirmeyen Goldman Sachs, HALKB için hedef fiyatını 7,3 ​​TL, tavsiyesini ise “Nötr”de tuttu.

Bankacılık endeksi yılbaşından bu yana yüzde 11 oranında artış kaydederken, aynı dönemde yüzde 20 değer kazanan BIST 100 performansının altında kaldı. Bankacılık endeksinde yer alan hisse senetleri arasında TSKByılbaşından bu yana %37,4 artışla en iyi performans gösteren hisse olmayı sürdürüyor. ISBTRHisse senedi, 2024’te yaklaşık %9’luk fiyat kaybıyla endekste negatif kalan tek hisse oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu