Ekonomi

Honeywell’in Satışları ve Beklentileri Zorlu Ekonomik Koşullar Nedeniyle Düşüyor

Honeywell, güçlü ekonomik faktörlerin satışları ve finansal tahminleri etkilemesi nedeniyle düşüşe geçti

Honeywell International Inc. (NASDAQ: tatlım) dördüncü çeyrek için olumlu ve olumsuz sonuçların bir kombinasyonunu bildirdi ve bu da Perşembe günü erken işlemlerde hisse senedi değerinde %3’ten fazla düşüşe yol açtı.

Şirketin hisse başına kazancı (EPS), finansal analistlerin ortalama tahminiyle eşleşerek 2,60 dolar olarak gerçekleşti. Ancak Honeywell’in bu çeyrekteki geliri, beklenen 9,7 milyar doları kaçırarak 9,44 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Honeywell ileriye dönük olarak tüm yıl için EPS’nin 9,80 ila 10,10 dolar aralığında olacağını tahmin ediyor; bu da ortalama 9,96 dolarlık iddiasıyla uyumlu. Şirket, 2024 gelirinin 38,1 milyar dolar ile 38,9 milyar dolar arasında olacağını varsayarken, bu rakam piyasanın 39,01 milyar dolar beklentisinin biraz altında.

Honeywell İcra Kurulu Başkanı Vimal Kapur, “Honeywell, ekonomik zorluklara rağmen yılı güçlü bir şekilde tamamlayarak uyum sağlama ve finansal hedeflerimize ulaşma yeteneğini bir kez daha gösterdi” dedi.

Kapur sözlerini şöyle sürdürdü: “2024 yılına baktığımızda ürün ve hizmet yelpazemiz, üç önemli trendin (otomasyonun artması, havacılık teknolojisindeki ilerlemeler ve yenilenebilir enerji kaynaklarına geçiş) etkisiyle gelir ve kâr büyümemizi artıracak şekilde stratejik bir şekilde konumlanıyor. “

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir insan editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu