Haber

İçişleri Bakanı Soylu: Bombayı Bırakan Kişi Gözaltına Alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstiklal Caddesi’ne bombayı bırakan kişinin, İstanbul Emniyet Müdürlüğü takımlarınca gözaltına alındığını duyurdu.

“Eylemin talimatının Kobani’den geldiği konusunda bir değerlendirmemiz var”

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile tüm ünitelerin patlama sonrası süratli bir çalışma yaptığını aktaran Soylu, şunları söyledi: 

“İlk değerlendirmelerden itibaren birebir iz üstündeyiz. Hareketin talimatının Kobani’den geldiği konusunda bir değerlendirmemiz var. Eylemi yapanın Afrin’den geçtiği konusunda bir kıymetlendirmemiz var. Ve tekrar elbette ki bu olay hiç olmasaydı, hiç can kaybımız olmasaydı ancak şu anda hududun ötesinde binlerce kahramanımız, sonun içerisinde dağlarda binlerce kahramanımız, kentlerin içerisinde binlerce kahramanımız yalnızca terörü engellemekle gayret ediyor. Biraz evvel olayı yapan, bombayı bırakan kişi İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün takımları tarafından gözaltına alındı. Ondan evvel yaklaşık 21 kişi daha gözaltına alınmıştı.”

“Elde ettiğimiz bulgular çerçevesinde, PKK/PYD terör örgütü”

Soylu, şöyle devam etti: “Özellikle bu bahiste uğraş gösteren arkadaşlarıma minnettarım. Zira şayet yakalanmamış olsalardı nereye gidecekleri konusundaki beyanlarını da verdiler. Nasıl bir operasyonla karşı karşıya kaldığımızı da bu en açık bir biçimde söz etmektedir. Tahminen şunu söylemek gerekir. Terörün yüzü acıdır ancak bu çabayı, bedeli ne olursa olsun sonuna kadar sürdüreceğiz ve bilhassa bize dost üzere görünen, tüm teröristleri ya kendi ülkesinde saklayan yahut işgal ettiği alanlarda, karar sürdüğü alanlarda teröristlere hayatiyet veren, onlara kendi senatolarından resmi olarak para gönderen kelamda müttefiklerimizin herhalde samimiyetsizlikleri ortadadır. Elde ettiğimiz bulgular çerçevesinde, PKK/PYD terör örgütü. Ve tekrar söylüyorum. Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde bize bu acıyı yaşatanların daha misli ve kat kat acıyı yaşayabilecekleri bir karşılığı yakın bir zamanda onlara göstereceğiz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu