Haber

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu: “İki Değerli Belediye Başkanının Ziyaretlerine İlişkin Bilgi ve Haberler Gerçeği Yansıtmıyor”

ÂLÂ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlüli, “Biz böyle bir talepte bulunmadık, sayın belediye başkanlarımız da bizden bir talepte bulunmadı. Şu anda kamuoyunda dolaşan bu bilgilerin hiçbiri, iki değerli şahsın ziyaretlerine dair bilgi ve haberler yok. 10’u belediye başkanı olmak üzere belediye başkanları gerçeği yansıtmıyor.” söz konusu.

Kürşad Güçlü, GÜZEL Parti Genel Merkezi’ndeki görüşmeye ilişkin basın mensuplarına açıklama yaptı. Zorlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in dün düzenlediği basın toplantısında; Cumhurbaşkanlığı adaylığı için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı işaret ettiğini hatırlatan kamuoyuna bugün özellikle gün içinde bazı haberler yansıdı. Birkaç saat içinde Sayın İmamoğlu ile Sayın Yavaş’ın Genel Liderimizin ziyaretleri hakkında konuştuğuna dair bir haber geldi” dedi.

“GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Zorlu, “Sorumluluk anlayışımız gereği her konuda olduğu gibi bu konuda da şeffaf ve netiz. Ne biz böyle bir talepte bulunduk, ne de değerli belediye başkanlarımız bizden herhangi bir talepte bulundu. İki belediye başkanının ücretli ziyaretleri gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

“SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ”

Toplantının gündemi sorulduğunda Zorlu, “Biz istişareye değer veren bir partiyiz ve bunun altını her fırsatta vurguluyorum. Ülkemizi ve milletimizi ilgilendiren çok değerli bir konu. Biz gerçekten farkındayız. Genel Başkanımız bundan sonra milletvekillerimiz ve Cumhurbaşkanlığı Divanı ile sık sık bir araya geleceklerini belirterek, “Bugün yine bu gelişmeler doğrultusunda görüş alışverişinde bulunuyoruz. Görüşmemiz devam ettiği için içeriği hakkında net bir şey söylemeyeceğim” yanıtını verdi.

andirinajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu