Haber

Kanadalı erkek milletvekilleri kadına şiddet için pembe topuklu ayakkabı giyiyor

Kanada Ulaştırma Bakanı Omar Alghabra, 20 Nisan’da Kanadalı erkek milletvekillerinin kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için pembe topuklu ayakkabı giydiği görselleri paylaşarak, “Şimdi dikkatinizi çektiğime göre kadına yönelik şiddetin sadece fiziksel değil her şekli geliyor. “

Ulaştırma Bakanı Alghabra, 20 Nisan Perşembe günü, kadına yönelik şiddeti önlemek için başlatılan ‘Yüksek Topuklu Umut’ kampanyası kapsamında pembe topuklu giyen bazı erkek Kanadalı milletvekillerinin görüntülerini paylaştı.

Bakan Alghabra, görüntülerle birlikte şu ifadeleri kullandı; “Kadına yönelik şiddet toplumumuzda hâlâ yaygın. Yüksek Topuklu Umut, kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık yaratan, erkekleri ve erkek çocukları bir analiz modülü olmaya teşvik eden bir etkinlik. Bu değerli davayı desteklemek için giydiğimiz imza pembe topuklu ayakkabılar. ayakkabıların.

Şimdi dikkatinizi çektiğime göre kadına yönelik şiddet sadece fiziksel değil, her biçimiyle var. Benden başlayarak erkeklerin, eylemlerimizin ve sözlerimizin sonuçlarının farkında olması ve çevremizde kadınlara alan yaratmak için daha uygun şeyler yapması gerekiyor.”

kale-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu