Haber

Kars’ta cezaevinde tekstil atölyesi açıldı

Kars’ta T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda dokuma atölyesi açıldı.

Cezaevinde kurulan dokuma atölyesi ile mahpusların topluma kazandırılması, iş ve meslek sahibi olması amaçlanıyor.

Vali Türker Öksüz, açılışta yaptığı konuşmada, ceza infaz kurumlarının artık sadece cezaların çekildiği yerler olmadığını, okul ve rehabilitasyon merkezi olarak da değerli roller üstlendiğini söyledi.

Öksüz, tekstil atölyesinde tutukluların sosyalleşme fırsatı bulduğunu belirterek, “Din hizmetleri, ruhani hizmetler, örgün ve yaygın eğitim programları var. Sosyal etkinlikler, kütüphaneler, kurslar gibi imkanlarla faaliyetler yürütülüyor. Elimizden geldiğince imkanlar dahilinde faaliyetler yürütülüyor. Hükümlülerimizi nitelikli iş gücü haline getirdikten sonra sosyal hayata uyumları, entegrasyonları bir o kadar kolay olacak, üretme isteklerini geliştirerek topluma kazandıracağız.” dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Amanvermez, açık ceza infaz kurumunda hükümlülerin sosyalleşmesini teşvik etmek amacıyla çeşitli mesleki ve sosyal etkinlikler düzenlendiğini bildirdi. sözünü kullandı.

Açılışa Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, İl Jandarma Komutanı Albay Hıdır Ayçiçek, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay, cezaevi savcısı Ahmet Kınık ve bazı kurum amirleri katıldı.

Açılışın ardından katılımcılar, mahkûmların yaptığı el işlerinin sergilendiği sergiyi gezdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu