Haber

Kılıçdaroğlu’nun oyunu işe yaramadı! ‘Kaybedeceklerini biliyorlardı’

28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna sayılı günler kala Cemil Çolak, Haber7 muhabiri Yavuz Selvi’ye özel açıklamalarda bulundu. Çolak, Kılıçdaroğlu’nun 14 Mayıs’tan sonra milliyetçi bir kişiliğe bürünmesinin inandırıcı olmadığını söyledi.

Refah Partisi Yeniden Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak, şunları söyledi:

Millet İttifakı’nda yaptığı anketlerde kaybedeceklerini çok iyi biliyordu. Sadece manipüle etmeye çalıştılar. Sürpriz Cumhur İttifakı’ndan oldu. İkinci tipe kadar. Bu ikinci yarışın büyük bir farkla kazanılacağına inanıyorum. Yurt dışından katılımın daha da arttığı haberlerini alıyoruz, duyarlılığın daha da arttığını duyuyoruz. İddia ediyorum ki Sinan Ogan ve kararsız seçmenin desteğiyle %55’in üzerinde oy alacaktır.

Şu anda Genel Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız ile birlikte afet bölgesini ziyaret ediyorlar. 2. Tıp seçimleri için gece gündüz sahadayız. Vatandaşlarımızda bir rehavet yok, katılım yüksek olacak. Vatandaşımızın bu hassas hali de çok sevindirici bir şekilde sandığa yansıyacaktır.

“OSMANLI’YA HATIRLAYAN KİŞİ NASIL MİLLİYETÇİ OLABİLİR”

Kılıçdaroğlu’nun milliyetçi bir kişiliğe bürünmesine ilişkin yorum yapan Çolak, “Seçmenimiz bunun inandırıcı olmadığını biliyor. Oy almak için her yolu deniyorlar. Şimdi milliyetçilerle anlaşmaya çalışıyorlar. Dağlarda nutuklar atıyorlar,’ Ben ana milliyetçiyim.’ Kanallarda konuşmalarınız var, Osmanlı’ya hakaret ediyorsunuz, ‘Osmanlı bu ülkeye zarar verdi, Osmanlı bir kilo şeker üretmedi’ diyorsunuz. Dünyada tarihini bilmeyen, ecdadını aşağılayan muhalefet yoktur.İnsanlar geçmişinden onur ve gurur duyarlar.Seçmen bu oyunu yer zannederler.Kılıçdaroğlu’nun siyasetle birlikte kazanacağına inanıyor musunuz? günü kurtarmak mı? Bunların hepsi saçmalık. Demokratik bir seçim olmadığını savundunuz, Cumhur İttifakı yarım puan kaybetti. Bilirsiniz, totaliterdi, baskıcıydı, bir diktatörlük vardı?”

“KAYIPLAYACAKLARINI BİLİYORLAR”

Kılıçdaroğlu masasında “Ben buradayım” şeklinde açıklama yaptı. Kimse sana orada olmadığını söyledi mi? Zorbalık hangi mahallede oluyor? Başkan sana cevap bile vermiyor. Siz de “Kim beni HDP ile eşleştirirse Allah kahretsin” diyorsunuz. Keşke seçime girseydi. Kendi seçmenini aday yapmış olsaydı. 30 yıl CHP’ye hizmet etmiş arkadaşlarımız var, hiçbiri aday saflarında yer bulamadı. Ne oldu şimdi? Ali Babacan, “Cumhur İttifakı ile görüşebiliriz. Anayasa’da anlaşabiliriz” diyor. Kaybedeceklerini anlıyorlar, şimdiden konuşuyorlar.

Kılıçdaroğlu Hatay’da daha fazla oy aldı. Cumhur İttifakı bu seçimlerde oturdu, ‘Hatay’a yardım etmeyelim mi? söz konusu. İnsanımız mağdur, ne olursa olsun yardım edildi. Bu ülke şu anda çok büyük bir köprüden geçiyor. Fatih Erbakan, babası Erbakan ne deyip tersini yaptı? Birini ispat etsinler. Cumhur İttifakı olarak şu hususlarda mutabık kaldık; Devlet ve millet menfaati için güzel olan her şeyde yanınızdayız. Taraflı da olsa doğruyu göstererek siyaset yapıyoruz. Millet İttifakı kaydedecek, açıklamaları izle. Meral Hanım, “Sana demedim mi?” Perşembenin gelişi kesinlikle Çarşambadandır.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu