Haber

Kırklareli’de Toplum Polisliği Projesi Kursları Tamamlandı

Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Toplumla Güçlendirilmiş Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından kentteki dezavantajlı vatandaşlara yönelik yürütülen sosyal sorumluluk projelerinde sona gelinirken, kursları tamamlayan vatandaşlarla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Topluma Dayalı Polislik Şube Müdürlüğü tarafından şehirde eğitim alamayan veya eğitimini tamamlayamayan ve bu nedenle iş bulamayan gençler için hazırlanan sosyal, kültürel, koruyucu ve önleyici faaliyetlere ilişkin olarak, ve Toplumun kente göç eden ve sosyal ve ekonomik olarak dezavantajlı olarak yaşamını sürdürmeye çalışan kesimleri için. Çocuk ve Gençlik Sosyal Güçlendirme Savunma Programı (ÇOGEP) ‘Gölgeni Arkanda Bırak’ projesi kapsamında SODAM-1’de açılan İyilik ve Saç Bakımı Kursu sona erdi. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere pasta kesildi ve sertifikaları küçük hediyelerle (polis logolu kupa ve anahtarlık) verildi.

Eğitimlerine devam edemeyen kız çocuklarının hayata kazandırılması, çalışma hayatına katılmaları ve kendilerini gerçekleştirebileceklerinin farkına varmaları amacıyla hayata geçirilen bu kursun amacına tam olarak ulaşabilmesi için Bu anlamda çalışmak isteyen kursiyerlerin kuaförlük alanında iş bulmalarına yardımcı olunur ve eğitimle, azimle her durumda bir adım önde olduklarını anlarlar. ve yollarına azimle devam etmeleri amaçlandı.

Proje ortakları Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sodam ile işbirliği içinde çalışılarak erken yaşta evlendirilen kızların ve gençlerin bir özlem ve ulaşmak istedikleri bir amaca sahip olmaları için küçük dokunuşlarla büyük değişiklikler yapılmasına çalışılmıştır. Kurslarını başarı ile tamamlayan öğrenciler, vizyonda hep birlikte sinemada izlenerek kutlama gerçekleştirildi. – KIRKLARELİ

haberkiziloren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu