Haber

Küçük Yüzücüler Madalya için Palandöken’de Yarıştı

– Minik yüzücüler madalya için yarıştı

ERZURUM – Palandöken Olimpik Yüzme Havuzu’nda minik yüzücüler madalya için kıyasıya mücadele etti.

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen Okul Sporları Küçükler Müsabakaları Erzurum’da başladı. Yurt içi ve yurt dışından sporcuların antrenman ve şampiyona hazırlıkları için geldiği Palandöken Olimpik Yüzme Havuzu’nda, denizden uzak ve 2 bin rakımlı olmasına rağmen bu kez minik kulaçlar kıyasıya yarıştı. Olimpik standartlardaki havuzda başta Erzurum olmak üzere yurdun dört bir yanından küçük yüzücüler yarıştı.

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Erzurum’un yüksek rakımlı olması ve olimpik standartlarda havuza sahip olmasının yüzme sporu açısından değerli bir başarı olduğunu belirterek, “Bugün minik yüzücülerimiz de burada şampiyon olmak için mücadele ediyor. Biz de bu anlamda varız. Devlet olarak her türlü desteği vereceğiz, şampiyonlar yetiştirme imkanı vereceğiz” dedi.

Yüzme Federasyonu İl Temsilcisi Umut Furkan Aknar, Erzurum’da böylesine güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını, katılan sporcuların Erzurum’daki tesislere hayran kaldıklarını söyledi.

Palandöken Belediyesi Başkan Yardımcısı Ensar Özdemir, sporun ve sporcunun her zaman gerisinde kaldıklarını belirterek, “Yurdun dört bir yanından gelip bu salonda yarışan gençlerimize başarılar diliyoruz.”

Konuşmaların ardından sporcuların tören geçişi ve açılış töreni gerçekleştirildi. Ardından yarışlar başladı. 30 Mayıs – 1 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında devam edecek olan Okul Sporları Küçükler Müsabakaları madalya ve kupa töreni ile sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu