Yaşam

Prens Harry’nin kitabı bu yaz ‘en çok terk edilen kitap’ oldu

Prens Harry’nin 416 sayfalık otobiyografik kitabı ‘Sparew’, Türkiye dahil Avrupa’daki tatil beldelerinde odalara, çöp kutularına ve havuz kenarlarına bırakılmış halde bulundu.

Daily Mail’in haberine göre bir sağlık görevlisi, yaz tatilinin başlamasıyla birlikte otel çalışanlarının odalardan bu kitabı toplamaktan yorulduğunu belirterek, otobiyografi türündeki kitabın şimdiye kadar 100 nüshasının geride kaldığını belirtti.

Otel müşteri yöneticisi Zoe Harris, The Sun’a “Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştik” dedi. “En popüler tatil yerlerimizdeki emanet büroları Yedek kopyalarla dolup taşıyor. İlk başta bunun komik olduğunu düşündük, ancak son birkaç aydır birkaç otel daha kitap geri gönderiyor.”

NTV’ye göre yayınlandığı dönemde büyük ilgi toplayan kitap, bu yıl Ocak ayında çıktığı ilk hafta 3.2 milyon kopya sattı ve yalnızca ilk gün 1.4 milyon kopya sattı. 1998’den beri Birleşik Krallık’ta en hızlı satan kurgusal olmayan kitap olarak tarihe geçti.

Kitap, dünya çapında manşetlere konu olan 38 yaşındaki Sussex Dükü Prens Harry’nin bir dizi sansasyonel iddiasını içeriyor. Bunların arasında, İngiltere’nin müstakbel hükümdarı olan kardeşi Prens William ile tartıştığı ve eşi Meghan Markle’ı “kaba” ve “zor” olarak damgalayarak yere düştüğü iddiaları var.

Harry ayrıca William ve kendisinin babaları Kral Charles’a Kraliçe Camilla ile evlenmemesi için yalvardıklarını da yazdı.

Tatilcilerin ‘Yedek’ kitabını geride bıraktığı haberi, Harry ve Meghan’ın 18 milyon sterlinlik Spotify anlaşmasının erken sona ermesinin ardından gündeme geldi. Harry’nin hala 29 milyon sterlin değerinde dört kitaplığı var.

2020 yılında kraliyet görevlerinden ayrılarak ABD’ye taşınan ve mali bağımsızlıklarını ilan eden Harry ve Meghan, Netflix için ikinci bir belgesel çekmeyi de planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu