Haber

Samsunspor Takımının Trafik Kazasında Hayatını Kaybedenler Anıldı

Samsun spor takımının 20 Ocak 1989’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybedenler mezarlarında anıldı.

Malatyaspor ile deplasmanda oynayacağı Samsunspor takımını taşıyan otobüsün Havza ilçesinde kamyonla çarpışması sonucu hayatını kaybeden Teknik Direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan için mezarları başında anma töreni düzenlendi. Kazanın 35’inci yıl dönümünde Asri Mezarlığı’nda.

Kur’an-ı Kerim okuyup dua ettikten sonra konuşan Yılport Samsunspor Yönetim Kurulu Üyesi Fazlıhan Carus, trafik kazasının Türk futbol tarihinin en acı olaylarından biri olarak tarihe geçtiğine dikkat çekerek, “Bu kaza sadece şehrimizin değil, Samsunspor’u sevenler için ama herkes için “Spor camiasının ve futbolseverlerin hafızasında yeri var. Bayrağımızın renkleri ve Atatürk arması formasıyla hak ettiği mutlu günlere ulaşacağına olan inancım tamdır. Samsunspor geçmişte olduğu gibi bundan sonra da büyük başarılara imza atacaktır.” dedi.

Öte yandan aynı kazada felç geçiren ve 2 yıl önce hayatını kaybeden efsane futbolcu ve Samsunspor’un eski başkanı Emin Kar da Asri Mezarlığı’ndaki mezarı başında dualarla anıldı.

Anma törenine Samsun Valisi Orhan Tavlı, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Soğuk, CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Yılport Samsunspor İl Müdürü katıldı. tören. Toplantıya meclis üyeleri Soner Soykan ve Suat Çakır, teknik direktör Fuat Çapa, futbolcular Osman Çelik ve Yunus Emre Çift, AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Halit Doğan, CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cevat Öncü ve vatandaşlar katıldı.

Kazada hayatını kaybeden Mete Adanır Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, Muzaffer Badalıoğlu Zonguldak’ta, Zoran Tomic ise Sırbistan’da mezarı başında anılacak.

Kaza nedeniyle Samsunspor renklerine “siyah”ı ekledi.

Samsunspor Futbol Takımı’nın 20 Ocak 1989’da geçirdiği trafik kazası Türk futbol tarihinin karanlık günleri arasında yer alır.

Sezonun ikinci yarısında Malatyaspor’a giden Samsunspor futbol takımını taşıyan otobüs Havza ilçesinde kamyonla çarpıştı. Teknik direktör Nuri Asan, futbolcular Mete Adanır, Muzaffer Badalıoğlu ve Zoran Tomic ile otobüs şoförü Asım Özkan kazada hayatını kaybetti.

Kaza nedeniyle Karadeniz grubu, 1989’dan itibaren kırmızı-beyazlı renklerine “siyah”ı da ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu