Haber

Siirt Sağlık Müdürü Ömür “misafir anne uygulaması” ile ilgili bilgi verdi

Siirt Vilayet Sıhhat Müdürü Erol Emre Ömür, kırsalda ikamet eden ve doğumu yakın olan bayanları, konuk anne uygulamasından faydalanmaya davet etti.

Ömür, yaptığı açıklamada, Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde uygulanan programla, gebelerin doğumlarını hastanede gerçekleştirmelerinin ve sıhhat işçisinin yardımını almalarının amaçlandığını söyledi.

Ailelerin elverişsiz hava şartlarında yollarda mahsur kalmamaları için uygulamanın kış kurallarına nazaran güncellendiğini tabir eden Ömür, şunları kaydetti:

“Uygulama ile olumsuz iklim şartlarının ulaşımı imkansız hale getirebildiği bölgelerdeki hamilelerin ve toplumsal sebeplerle doğum esnasında sıhhat kurumuna erişimde sorun yaşayabilecek hamilelerin tespit edilerek, planlanan merkezlere nakledilmesi hedefleniyor. Hamile bayanların konaklatılması, hastane koşullarında doğumlarının gerçekleştirilmesi, doğum sonrası anne ve bebeğin sıhhat durumları uygun hale geldikten sonra konutlarına götürülmesi sağlanmaktadır. Konuk anne uygulaması kapsamında daha elverişli şartlara davet edilen lakin çeşitli sebeplerle ve konuttaki öbür çocuklarına bakacak kimsenin olmaması nedeniyle konaklamayı kabul etmeyen hamilelerimizin aile tabipleri tarafından takipleri yapılmaya devam edilmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu