Haber

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bosnalı Müslümanlarla görüştü

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, cuma namazını kıldığı Gazi Hüsrev Beyefendi Camii’nde Bosnalı Müslümanlarla bir araya geldi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’daki Bosna Hersek Temsil Meclisi ziyaretinin ardından Gazi Hüsrev Beyefendi Camii’ne gitti. Cuma namazı için. Cuma namazını burada kıldıran Kurtulmuş’a, Bosna Hersek Halk Meclisi Lideri Kemal Ademoviç, Bosna Hersek İslam Birliği Milletvekili Reis-ul Ulema Enes Ljevakoviç, Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar eşlik etti. Türkiye-Bosna Hersek Parlamentolararası Dostluk Kümesi. Kendisine, lideri ve AK Parti Bursa Milletvekili Refik İhtimam da eşlik etti.

Namazın ardından TBMM Başkanı Kurtulmuş, Saraybosna’da Müslümanlarla bir araya gelerek sohbet etti ve fotoğraf çektirdi. Kurtulmuş ayrıca caminin bulunduğu külliyede bulunan Gazi Hüsrev Bey Türbesi ve Kurşunlu Medresesi’ni de gezdikten sonra Başçarşı’da esnafla selamlaştı. – SARAYBOSNA

haberumraniye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu