Teknoloji

Twitter’ın piyasa fiyatında sert düşüş… Yarısı bile değil!

Yakın zamanda şirketteki hisselerini devalüe eden Fidelity’ye göre, Twitter şu anda Elon Musk’ın sosyal medya platformu için ödediği miktarın sadece üçte birine düştü.

Musk’ın 33.5 milyar doları özkaynak olmak üzere 44 milyar dolara satın aldığı Twitter için fazla ödeme yaptığını itiraf ettiği belirtildi. Daha yakın bir zamanda, Twitter’ın değerinin ödediğinin yarısından az olduğunu söyledi. Fidelity’nin yeni ve daha düşük değerlemeye nasıl ulaştığı veya şirketten kamuya açık olmayan herhangi bir bilgi alıp almadığı hakkında bilgi verilmedi.

MUKSK’UN BELİRSİZ DAVRANIŞLARI TWİTTER İÇİN DEĞER KAYBEDİYOR

Fidelity, Twitter hisselerinin maliyetini ilk olarak Kasım ayında satın alma fiyatının %44’üne indirdi. Bunu Aralık ve Şubat aylarında ek indirimler izledi.

Twitter, Musk devraldığından beri finansal olarak mücadele ediyor. Musk’ın Mart ayında yaptığı açıklamaya göre şirkete 13 milyar dolar borç koyduktan sonra, Musk’ın kararsız kararları ve içerik moderasyonundaki zorlukları, reklam gelirlerinin %50 oranında düşmesine neden oldu.

Twitter Blue abonelikleri satarak bu geliri telafi etme girişimi şimdiye kadar başarısız oldu. Mart ayının sonunda, Twitter’ın aylık kullanıcılarının %1’inden azı kaydolmuştu.

44 MİLYAR DOLARDAN 8.8 MİLYAR DOLARA

Holdinginin değerini hesaplamak için Fidelity’nin değerlendirmesini kullanan Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Musk’ın Twitter’a yaptığı yatırım şu anda 8,8 milyar dolara mal oluyor.Musk, geçen yıl şirketin sözde %79 hissesini satın almak için 25 milyar dolardan fazla para harcadı.

Endekse göre son düşüş Musk’ın 187 milyar dolarlık servetinden yaklaşık 850 milyon doları sildi. Twitter’ın sıkıntılarına rağmen, Musk’ın serveti büyük ölçüde Tesla Inc.’in hisse fiyatındaki %63’lük artış nedeniyle bu yıl 48 milyar dolardan fazla artmasına bağlı.

KAYNAK: HABER7

gumusovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu