Teknoloji

Uygun fiyatlı 4 bin yeni otomobil Türkiye’ye geliyor! İşte marka ve modeller

Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu’nun sosyal medya hesabından paylaşılan videoda, Çin’den 4 bine yakın yeni aracın Türkiye’ye doğru yola çıktığı paylaşıldı. Şanghay Limanı’ndan gemiye yüklenen yaklaşık 4 bin aracın hatasız olarak İzmit/Derince limanına hareket ettiği belirtildi.

MERAK EDİLEN MARKA VE MODELLER

Türkiye’de gündemdeki araçların son modelleriyle dikkat çeken Çinli marka Chery olduğu açıklandı.

CHERY’DEN TÜRKİYE HAREKETİ!

Nisan ayında Türkiye’de satışlarına başlamaya hazırlanan Chery, bu kapsamdaki hazırlıklarını somut adımlarla sürdürüyor.

Chery, ilk etapta satışa sunulacak TIGGO 8 PRO, TIGGO 7 PRO ve ilk global modeli OMODA 5’in ilk partilerinin törenle Türkiye’ye sevk edildiğini duyurdu.
 

CHERY’DEN TÜRKİYE AÇIKLAMASI

Chery Türkiye Lideri Bay Fenghuo Si; Teslim töreninde yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

Mükemmel bir coğrafi konuma ve gelişmiş bir otomotiv endüstrisine sahip bir ülke olan Türkiye, Avrupa ve Asya’ya yayılmıştır. Ayrıca Türkiye, Chery için her zaman en değerli stratejik pazarlardan biri olmuştur. Chery Car Sanayi ve Ticaret A.Ş. bağımsız bir grup ve iş organizasyonu kurarak bölgeye yatırım yaptık.

Daha önceki pazar araştırmamıza ve müşteri beklentileri analizimize dayanarak, bugün limanımızdan ayrılan üç modelimiz, Chery’nin en son teknolojisini temsil ediyor ve Türkiye’deki müşterilerimize benzeri görülmemiş kalitede sürüş deneyimleri sağlayacak.

TÜRKİYE’DE SATILACAK MODELLERDEN MOTOR DETAYLARI

Türkiye’de satışa sunulacak Chery Omoda 5, Tiggo 7 Pro ve Tiggo 8 Pro modelleri, Chery tarafından geliştirilen üçüncü nesil Acteco serisi 1.6 TGDI akaryakıt motor ile donatıldı.

Yüzde 41 ısıl verime sahip olan bu motor, 197 beygir güç ve 290 Nm tork üretiyor. Motorla birleştirilmiş ıslak çift kavramalı Getrag 7 DCT şanzıman, yakıt ekonomisini desteklerken motorun gücünü aktif olarak yola aktarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu