Teknoloji

WhatsApp yapay zekaya profil görseli çizdirecek

Yapay zeka ile metinden görsele yöntemiyle resim çizmek bazen çok etkileyici sonuçlar verse de özellikle belli bir insanı, mesela kendinizi, yapay zekaya çizdirmek istediğinizde çok garip sonuçlar alabiliyorsunuz. Ancak artık hiç uğraşmadan WhatsApp’a yapay zeka tarafından çizilmiş resminizi koyabileceksiniz.

WhatsApp’ın beta programına göre anında mesajlaşma yazılımı şu anda kullanıcıların profil görsellerini yapay zeka ile çizmelerini sağlayacak bir uygulama üzerinde çalışıyor.

WhatsApp’ın Android sürümünün Beta’sında görülen uygulama, çok yakın gelecekte tüm kullanıcılara açılabilir. Bu dahili yapay zeka uygulaması muhtemelen WhatsApp’un ana şirketi Meta’nın Llama AI modelini kullanacak.

Beta sürümünün ekran görüntüsünde, “Bu özellik, bir kez fotoğrafınızı çekmenize ve ardından Meta AI’dan sizin AI görüntülerinizi oluşturmasını istemenize olanak tanıyor” deniyor.

Özelliği çalıştırmak içn Meta AI ile sohbetinize “Beni hayal et…” yazmanız yeterli. Bu özelliği diğer sohbetlerde de “@Meta AI imagine me…” yazarak kullanabileceksiniz.

“Korsan gemisi kaptanı olmak istiyorum”

İşleyiş ise zor değil. Kullanıcılar kendilerinin bazı fotoğraflarını yükleyecek ve Meta’nın Yapay Zeka Lama modeli, daha sonra metin istemlerine dayalı olarak bu fotğoraflar üzerinden istenen avatarı üretecek. Örneğin kullanıcı, beni bir uzay gemisi pilotu olarak çiz dediğinde, yapay zeka bunu yaratmaya çalışacak. Ancak, bu özelliğin ne zaman yaygın olarak kullanıma sunulacağı şimdilik kesin değil.

puturgeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu