Haber

Yozgat’ta Kar Yağışı: Vatandaşlar Türkiye’nin Birinci Milli Parkına Akın Etti

SEYFİ ÇELİKKAYA

Bir süredir sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde olduğu Yozgat’ta öğle saatlerinde kar yağışı başladı. Kar hasreti çeken vatandaşlar Türkiye’nin ilk milli parkına akın etti.

Bir süredir sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Yozgat’ta öğle saatlerinde kar yağışı başladı. Çamlık Milli Parkı beyaza büründü. Sonbahar çiçeklerinin üzerine düşen kar taneleri hoş görüntüler oluşturdu.

“DAĞ, TAŞ, TOPRAK, KARA ÖZLEMİ DİYEBİLİRİM”

Kar yağışıyla birlikte milli park çamlıklarına koşanlardan Erdoğan Budak, çamlıkların eşsiz güzelliklerini ölümsüzleştirmeye çalıştığını söyledi. Budak şunları söyledi:

“Yozgat’ta kar yağışını gördükten sonra Türkiye’nin ilk milli parkı olan Çamlık’a gelerek kar fotoğrafları çekmeye başladım. Yıllar önce Yozgat’ta bu saatlerde neredeyse bir metreye yakın kar yağıyordu. Özellikle yüksek rakımlarda şunu söyleyebilirim. 2019 yılında Cevdet Dündar Göleti donmuştu ve “İnsanlar üzerinde yürüyebiliyordu. Şu an dağlara, taşlara, toprağa, kara hasret kaldığımı söyleyebilirim. Bitki örtüsünün karla kaplanması gerekiyor. Tarlaları görüyoruz, yemyeşil. Bu örtünün karla kaplanması gerekiyor.”

“KAR MUTLULUĞUNU YAŞAMAK İSTEDİK”

Çamlık’ta kar manzarasını izlemeye gelen Servet Aydın, “Sağlık memuruyum. Kar hasretini çekiyorduk, sonunda kavuştuk, çok memnunuz. Kar bizi her zaman sevindiriyor, umarım devam eder. “

Ailesiyle birlikte çamlıklara gelen Mustafa Göçümlü, “Yozgat’ta kar var. Çocuklarla karı gördük ve evdeki çamlıklara koştuk” derken, eşi Esra Göçümlü ise, “Yozgat’ta kar var. Kar keyfi, Yozgat’ın en güzel bölgesi çamlıklardır.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu