Yaşam

Çocuk Toprakları Film Festivali Haziran’da Başlıyor

Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen ‘6. Uluslararası Children’s Land Sinema Festivali 2 Haziran’da başlıyor. 30’dan fazla filmi çocuklarla buluşturacak festival 9 Haziran’a kadar sürecek.

ÇankayaBelediye, oy Sürecin ardından haziran ayında da festival ve sergilerle başkentlileri buluşturmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Haziran ayında 4 stant, 3 tiyatro, 2 konser ve 3 söyleşi etkinliği ile Çankayalılar buluşacak.

Paneller, stantlar ve konserler ‘6’ süslenecek. Uluslararası Çocuk Ülkesi Film Festivali’nde küçük öğrenciler, Çankaya Evleri ve Mülkiyeliler Kültür Merkezi’nde 11 farklı atölyede uzman konuklardan sanat dersleri alacak.

Çankaya Belediyesi’nin desteğiyle bu yıl 20.’si düzenlenecek ‘Uluslararası Ankara Öykü Günleri’ 10 Haziran’da başlıyor. 17 Haziran’a kadar sürecek hikaye günleri ‘özgürlük’, ‘bağımsızlık’ ve ‘direniş’ temalarına odaklanacak. Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde forum, panel, söyleşi ve atölye çalışmalarından oluşan etkinlikler gerçekleştirilecek.

Çankaya Belediyesi’nin haziran ayında düzenleyeceği kültür sanat etkinliklerinin detaylarına https://kultursanat.cankaya.bel.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu