Haber

Diyarbakır’da 19 Mayıs coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve SporBayramın 104. yılı yöresel halk oyunları ve milli sporcuların gösterileri ile coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs etkinlikleri, merkez Yenişehir ilçesindeki Anıt Park’ta bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başladı. Daha sonra çocuklar ve protokol Kayapınar ilçesindeki Selahattin Eyyubi Kasaba Meydanı’na geçerek etkinliklere burada devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Gençlik ve Spor Müdürü Nüammer Uslu gençlere günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı. Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamında aşılamayacak hiçbir sorun olmadığını unutmaması gerektiğini vurgulayan Uslu, “Sıkıntılar karşısında kenetlenerek huzur ve güvenliğimiz için kimseye fırsat vermeyeceğiz. birlik ve bütünlüğümüze yönelik herhangi bir saldırı veya tehdit.”

Uslu’nun konuşmasının ardından Mustafa Kemal Atatürk ve milli direniş anısına çeşitli şiirler okundu. Jimnastik, karate ve halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi. Gösterilerin sonunda çok sayıda milli ve çok sayıda sporcuya ikramlarda bulunuldu ve hatıra fotoğrafları çekildi. Katılımcılar daha sonra etkinliklerin yapıldığı stantları gezdi.

Törene Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Su, komutanlar, emniyet amir ve amirleri, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu