Haber

Muşlu aileler çocuk nöbetine devam ediyor

Muşlu aileler çocuk nöbetine devam ediyor

MUŞ – Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kandırılıp dağlara kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelere yönelik çocuk nöbeti sürüyor.

Ellerinde çocuklarının fotoğraflarıyla beklemeye devam eden anneler, çocuklarını teslim olmaya davet ederek kararlı bekleyişlerini sürdürüyor. HDP’li ve PKK’lı çocuklarını isteyen anne Gülbahar Teker, 4 yıldır Muş ve Diyarbakır HDP İl Başkanlığı binaları önünde eylem yaptıklarını belirterek, “Dağda bir kişi kalana kadar eylemime devam edeceğim. HDP’den, PKK’dan korkmuyorum. Çocuklarım gelse de gelmese de yine buradayım. Ama “Amcanızın kanı elinize bulaşmasın. Beni duyuyorsan gel ve teslim ol. Gelin PKK’nın yanında kalın” dedi.

Türkiye’nin her yerinde eyleme hazır olduklarını belirten baba Halit Altun, 4,5 yıldır Muş ve Diyarbakır’da HDP binaları önünde eylem yaptıklarını belirterek, “Çocuklarımız HDP ve PKK tarafından dağlara götürüldü. 12 yıldır, ta ki HDP ve PKK çocuklarımızı bize teslim edene kadar.” Onlar bunu öğrenene kadar davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Sesimizi duysunlar. Sesimizi duymazdan gelmesinler. Çocuklarımızı bırakın, ellerinizi yakalarımızdan çekin de kapılarınızdan çıkalım. Aksi takdirde kapılarınızı bırakmayacağız. Bunun farkında olun. Dünyaya sesleniyorum, HDP ve PKK çocuklarımızı aldı. HDP ve PKK’lı çocuklar hayvanların peşinde. “Onu okullardan da aldılar” dedi.

Anne Naciye Sönmez Yıldız, “Oğlum Osman, sesimi duyarsan gel teslim ol. Sana kimse bir şey diyemez. Herkes gelir teslim olur. Bir kız geldi teslim olur. Sen de gel. Senin orada yerin yok. Gel.” Ailenize, oğlum için HDP’nin önünde durun.” “Geldim. Çocuktu, okulda okuyordu, 15 yaşındaydı. Henüz çocuktu, bisküvi için ağlıyordu. Oğlum Türkiye’de olsaydı çabuk gelirdi. Ama oğlum zalimin elindedir” dedi.

mamak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu