Teknoloji

Samsung Giyilebilir Teknolojiye Son Verecek: Yeni Akıllı Yüzük Galaxy Ring Yolda!

Güney Kore merkezli Samsung, akıllı saatleri ve kablosuz kulaklıklarıyla tanınan giyilebilir teknoloji pazarını alt üst edecek yeni bir ürünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ünlü şirketin uzun yıllardır üzerinde çalıştığı akıllı yüzük projesi Galaxy Ring netleşmeye başladı. Detaylar burada…

Rakiplerinden her zaman daha cesur adımlar atmasıyla tanınan Samsung, yeni ve farklı bir teknolojiye yelken açtı.

Ünlü şirket, ilk VR ve katlanabilir akıllı telefonlarının ardından piyasayı yeniden şaşırtması beklenen ilk akıllı yüzük modeli Galaxy Ring üzerinde çalışıyor.

Uzun yıllardır projede tartışılan yeni teknoloji, nihayet şirketin elinde netlik kazanmaya başladı ve ilk temel adımlar atıldı.

Bu kapsamda Samsung, sağlık alanında mükemmellik yaratması beklenen yüzüğü için heyecan verici patentler almaya başlamış ve değerli tedarikçilerle anlaşmalar yapmıştır.

Şirket, bir akıllı saat veya kablosuz kulaklıktan çok daha azı üzerine tasarlanacak Galaxy Ring’in devre kartı için ilk olarak Japonya merkezli Meiko üreticisi ile anlaştı.

Çalışma tabanlı teknoloji cihazlarının temelini oluşturan devre kartları, akıllı saat ve bileklik gibi giyilebilir teknolojilerde oldukça küçük boyutlarda kullanılmaktadır. Hadi ama, bu küçük boyut bile bir yüzük için çok büyük. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan raporlara göre Samsung, projedeki asıl sorun olan devre kartı boyutunu Meiko firması ile aşmaya başladı.

Öte yandan patentleri de yetkili birimlere sunan şirket, yeni Galaxy Ring’in çeşitli akıllı gözlükler ve sanal gerçeklik cihazlarıyla çalıştığını ortaya koydu.

Koreli şirketin yeni giyilebilir teknolojisinin sensörlere sahip akıllı bileklik ve benzeri cihazlardan çok daha iyi sağlık değerlerine ulaşabileceği de konuşuluyor.

Henüz bebek adımlarıyla ilerleyen akıllı yüzük projesi hakkında bilinenler şimdilik bunlarla sınırlı. Samsung önümüzdeki günlerde mevcut cihazıyla ilgili sorunları çözdüğü için bu konuda daha fazla şey öğreneceğimizi düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu