Ekonomi

Ünlü yatırım bankası: “Bazı teknik göstergeler S&P 500’ün 4 bin 900’ü görebileceğini söylüyor”

BofA teknik stratejistleri, teknik göstergelerin ABD hisselerindeki yükseliş durumunu desteklediğini savunuyor.

Analistler bir müşteri notunda şunları yazdı: “S&P 500 Endeksinin (SPX) Eylül ve Ekim aylarındaki dip seviyelerinden bu yana, birçok kurala dayalı teknik gösterge yükseliş sinyallerini tetikledi. Bu sinyaller için öngörülen ortalama ve medyan getiriler, yıl sonuna ve 2024’ün ilk çeyreğine kadar daha yüksek bir SPX’e işaret ediyor.”diyor.

analistler, S&P 500Genişliğin düşüş eğiliminde olduğu fikrini reddederken, yükselişe işaret eden hem döngüsel hem de çok yıllı teknik göstergelerin altını çiziyor.

Analistler, mega kapasiteli isimlerin liderliğinin aşağı yönlü genişlik anlamına gelmediğini ekliyor. Bu, BTIG’in genişlik ve kredinin önümüzdeki haftalarda S&P 500’ü 3.800’ün altına gönderebileceğini iddia eden teknik analistlerinin görüşüne aykırı.

BTIG, bugün müşterilerine yazdığı bir notta şunları söyledi: “Şu anda görüşümüze göre 3.800-4.200 aralığında bir işlem aralığı beklentisi var ve görüşümüz, bu aralığın kesin olarak çıkması durumunda, artıştan çok düşüşün muhtemel olduğu yönünde.”dediler.

S&P 500’de izlenecek kilit seviye olarak 4.195’i vurgulayan BofA’nın analizine geri dönelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk
Başa dön tuşu