Haber

En az 147 lise mezunu alınacaktır! Dokuz Eylül Üniversitesi başvuru detaylarını açıkladı

Dokuz Eylül Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (b) bendine göre 20 Büro Çalışanı, 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 3 Mühendis, 2 Teknisyen, 2 Diğer Teknik Servis Çalışanı, 1 Eczacı, 30 Hemşire, 5 Sağlık Teknikeri, 4 Röntgen Teknisyeni, 50 Destek Görevlisi alım yapacağını duyurdu. Başvuru kuralları ve tarihçesi ile ilgili merak edilen tüm detayları açıklayan kurum, en az ortaokul mezunu adaylara istihdam sağlayacağını açıkladı.

BAŞVURU TARİHİ VE YÖNTEMİ

Dokuz Eylül Üniversitesi işe alım başvuruları 28 Şubat 2023 ve 15 Mart 2023’ten itibarenbugüne kadar devam edecek.

adaylar Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü Cumhuriyet Bulvarı No:144 Alsancak/ İZMİRAdresindeki Çalışma Bakanlığına şahsen başvurmak gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından yoksun bırakılmamak.

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; Kasten işlenen bir hata nedeniyle bir yıl veya daha fazla hapis cezası almış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal sisteme ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, zimmet, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanmak, dolandırıcılıktan hüküm giymemek, ihaleye fesat karıştırmak, ifaya fesat karıştırmak, kabahatlerden doğan mal varlığını aklamak veya kaçakçılık.

d) Erkek adaylar için askerliğini yapmamış veya askerliğini yapmış olması, askerliğini fiilen yapmamış veya ertelemiş olması, göreve başlamasına engel olmaması.

e) 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesinde yer alan kararların gizli kalması kaydıyla, görevlerinin devamlılığına engel teşkil edecek akıl hastalığına sahip olmamak.

7315 Sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun 3 üncü maddesine göre atanmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv taraması yapılır. Konuşma sonucu olumlu ise atamaları yapılacak.

RESMİ DUYURU METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu