Haber

MHP İl Başkanı Yılmaz; “Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır”

MHP Denizli İl Lideri Mehmet Ali Yılmaz, Cumhuriyetin 100. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama bildirisi yayınladı. Yılmaz mesajında, “Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır.”

Milliyetçi Hareket Partisi Denizli İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Açıklamada, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın çok önemli olduğunu ve öneminin gelecek nesillere birçok etkinlik ve projeyle anlatılması gerektiğini belirten Başkan Yılmaz, “Cumhuriyet Bayramı her yıl 29 Ekim’de Türkiye Büyük Millet Meclisi anısına kutlanıyor. 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet yönetiminin ilanı.” Gururla kutladığımız milli bayramımızdır. Ancak bu yıl 29 Ekim bizim için çok şey ifade ediyor. Cumhuriyetimizin 100. yılına girdiğimiz bu kutlu günde, daha nice 100 yıllara hep birlikte şan ve şerefle ulaşmayı Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Milletimizin birlik ve beraberliği en değerli varlığımızdır. Cumhuriyetin tezahürü olan Cumhuriyetin ilanı, Türk milletinin tarihinde, kararlılıkla verilen ve tarihte eşine az rastlanan İstiklal Savaşı sonunda kazanılan en büyük zaferdir. Bu anlamda Cumhuriyet, Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden var oluşunun adıdır. Cumhuriyetimiz vatanımızın, milletimizin ve devletimizin adıdır. “Birliğin en büyük tezahürü bu topraklarda ebedi varlığımızın teminatıdır” dedi.

“Milletimizin bu büyük bayramını canı gönülden kutluyorum”

Milli egemenliğin temeli olan Cumhuriyetin ilanını kutlayan Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılında Gazi Mustafa Kemal’i bir kez daha anıyoruz. Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve aziz şehitlerimize rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin bu gününü kutluyoruz.” “Sizi bu harika tatilinizden dolayı tüm kalbimle kutluyorum” dedi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paslanmaz korkuluk istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu